Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'Official Discussion Thread'.



More search options

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Premium Forum
    • Events
    • UFC Fight Club
    • Fights & Fighters
    • Encounters
    • Get Acquainted
    • Outside the UFC
  • Free Forum
    • Message Board Rules
    • Get Acquainted
    • Help
    • UFC
    • Outside the UFC
    • The Ultimate Fighter
    • MMA
    • Feedback
    • Announcements

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Website URL


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Location


Interests

Found 253 results

  1. Saturday, October 4, 2014 - Halifax Metro Centre, Halifax, Nova Scotia, Canada Fight Card MAIN CARD (FX, 10:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Rory MacDonald vs. Tarec Saffiedine Raphael Assuncao vs. Bryan Caraway Yosdenis Cedeno vs. Chad Laprise Bruno Santos vs. Elias Theodorou Jingliang Li vs. Nordine Taleb Roman Salazar vs. Mitch Gagnon PRELIMINARY CARD (FOX Sports 2, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Daron Cruickshank vs. Anthony Njokuani Olivier Aubin-Mercier vs. Jake Lindsey Paul Felder vs. Jason Saggo Patrick Holohan vs. Chris Kelades PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Matt Dwyer vs. Albert Tumenov Pedro Munhoz vs. Jerrod Sanders
  2. Saturday, September 27, 2014 - MGM Garden Arena, Las Vegas, USA Fight Card MAIN CARD (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) UFC.TV Pay Per View Link | Start Time in All Regions Demetrious Johnson vs. Chris Cariaso – UFC Flyweight Championship Eddie Alvarez vs. Donald Cerrone Conor McGregor vs. Dustin Poirier Tim Kennedy vs. Yoel Romero Amanda Nunes vs. Cat Zingano PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Dominick Cruz vs. Takeya Mizugaki James Krause vs. Jorge Masvidal Patrick Cote vs. Stephen Thompson Brian Ebersole vs. John Howard PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Kevin Lee vs. Jon Tuck Manny Gamburyan vs. Cody Gibson
  3. Saturday, September 20, 2014 - Saitama Super Arena, Saitama, Japan (Not the official poster, but I couldn't find an english version of the real poster) Fight Card MAIN CARD (UFC Fight Pass, 3:00 a.m. ET) UFC.TV Fight Pass Link | Start Time in All Regions Mark Hunt vs. Roy Nelson - Five Round Main Event Takanori Gomi vs. Myles Jury Yoshihiro Akiyama vs. Amir Sadollah Rin Nakai vs. Miesha Tate Alex Caceres vs. Masanori Kanehara Kyoji Horiguchi vs. Jon Delos Reyes PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 12:30 a.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Kiichi Kunimoto vs. Richard Walsh Katsunori Kikuno vs. Sam Sicilia Hyun Gyu Lim vs. Takenori Sato Kyung Ho Kang vs. Michinori Tanaka Johnny Case vs. Kazuki Tokudome Maximo Blanco vs. Daniel Hooker
  4. Saturday, September 13, 2014 - Nilson Nelson Gymnasium, Brasilia, Brazil Fight Card MAIN CARD (UFC Fight Pass, 8:00 p.m. ET) UFC.TV Fight Pass Link | Start Time in All Regions Andrei Arlovski vs. Antonio Silva - Five Round Main Event Piotr Hallmann vs. Gleison Tibau Efrain Escudero vs. Leonardo Santos Wendell Oliveira Marques vs. Santiago Ponzinibbio Iuri Alcantara vs. Russell Doane Jessica Andrade vs. Larissa Moreira Pacheco PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 5:45 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Dashon Johnson vs. Godofredo Pepey Igor Araujo vs. George Sullivan Leandro Silva vs. Francisco Trinaldo Sean Spencer vs. Paulo Thiago Johnny Bedford vs. Rani Yahya
  5. Friday, September 5, 2014 - Foxwoods Resort Casino, Ledyard, Connecticut, USA Fight Card MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) UFC.TV Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Gegard Mousasi vs. Ronaldo Souza - Five Round Main Event Alistair Overeem vs. Ben Rothwell Derrick Lewis vs. Matt Mitrione Michael Chiesa vs. Joe Lauzon PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 7:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions John Moraga vs. Justin Scoggins Rodrigo Damm vs. Al Iaquinta Chris Camozzi vs. Rafael Natal Chris Beal vs. Dustin Kimura Chas Skelly vs. Sean Soriano
  6. Saturday, August 30, 2014 - Sleep Train Arena, Sacramento, California, USA Fight Card MAIN CARD (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) UFC.TV Pay Per View Link | Start Time in All Regions T.J. Dillashaw vs. Joe Soto – UFC Bantamweight Championship Danny Castillo vs. Tony Ferguson Shayna Baszler vs. Bethe Correia Carlos Diego Ferreira vs. Ramsey Nijem Damon Jackson vs. Yancy Medeiros PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Derek Brunson vs. Lorenz Larkin Anthony Hamilton vs. Ruan Potts Cain Carrizosa vs. Chris Wade
  7. Saturday, August 23, 2014 - BOK Center, Tulsa, Oklahoma, USA Fight Card MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Rafael dos Anjos vs. Benson Henderson - Five Round Main Event Jordan Mein vs. Mike Pyle Francis Carmont vs. Thales Leites Mirsad Bektic vs. Max Holloway Valmir Lazaro vs. James Vick Tom Niinimaki vs. Chas Skelly PRELIMINARY CARD (FOX Sports 2, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions Alex Garcia vs. Neil Magny Joby Sanchez vs. Wilson Reis Beneil Dariush vs. Tony Martin Matt Hobar vs. Aaron Phillips PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:30 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Chris Heatherly vs. Ben Saunders
  8. Saturday, August 23, 2014 - CotaiArena, Macau, China Fight Card MAIN CARD (UFC Fight Pass, 9:00 a.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Michael Bisping vs. Cung Le - Five Round Main Event Dong Hyun Kim vs. Tyron Woodley Zhang Lipeng vs. Brendan O’Reilly Ning Guangyou vs. Jianping Yang – The Ultimate Fighter: China Featherweight Tournament Final PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 6:30 a.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions Danny Mitchell vs. Wang Sai Alberto Mina vs. Sheldon Westcott Roland Delorme vs. Yuta Sasaki Wang Anying vs. Colby Covington Milana Dudieva vs. Elizabeth Phillips Royston Wee vs. Yao Zhikui
  9. Saturday, August 16, 2014 - Cross Insurance Center, Bangor, Maine, USA Fight Card MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Ryan Bader vs. Ovince Saint Preux Gray Maynard vs. Ross Pearson Tim Boetsch vs. Brad Tavares Seth Baczynski vs. Alan Jouban Shawn Jordan vs. Jack May Robbie Peralta vs. Thiago Tavares PRELIMINARY CARD (FOX Sports 2, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Jussier Formiga vs. Zach Makovsky Sara McMann vs. Lauren Murphy Sam Alvey vs. Tom Watson Frankie Saenz vs. Nolan Ticman
  10. Saturday, July 26, 2014 - SAP Center, San Jose, California, USA Fight Card MAIN CARD (FOX, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Matt Brown vs. Robbie Lawler (Main Event - Five Rounds) Anthony Johnson vs. Antonio Rogerio Nogueira Dennis Bermudez vs. Clay Guida Bobby Green vs. Josh Thomson PRELIMINARY CARD (FOX, 6:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Daron Cruickshank vs. Jorge Masvidal Patrick Cummins vs. Kyle Kingsbury Tim Means vs. Hernani Perpetuo Mike De La Torre vs. Brian Ortega PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 4:15 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Akbarh Arreola vs. Tiago dos Santos Noad Lahat vs. Steven Siler Gilbert Burns vs. Andreas Stahl Juliana Carneiro Lima vs. Joanna Jedrzejczyk
  11. Saturday, July 19, 2014 - The O2, Dublin, Ireland FIGHT CARD MAIN CARD (UFC Fight Pass, 3:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Conor McGregor vs. Diego Brandao (Main Event - Five Rounds) Zak Cummings vs. Gunnar Nelson Ian McCall vs. Brad Pickett Naoyuki Kotani vs. Norman Parke PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 12:30 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Chris Dempsey vs. Ilir Latifi Phil Harris vs. Neil Seery Mike King vs. Cathal Pendred Trevor Smith vs. Tor Troeng Cody Donovan vs. Nikita Krylov Patrick Holohan vs. Josh Sampo Fan Events For Attendees http://forums.ufcfightclub.com/discussion/160471/ufc-fight-week-dublin-fan-events Poll Question Who wins the main event?
  12. Wednesday, July 16, 2014 - Revel Casino Hotel, Atlantic City, New Jersey, USA FIGHT CARD MAIN CARD (FOX Sports 1, 9:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Donald Cerrone vs. Jim Miller (Main Event - Five Rounds) Edson Barboza vs. Evan Dunham Leonardo Mafra vs. Rick Story Joe Proctor vs. Justin Salas John Lineker vs. Alptekin Ozkilic Lucas Martins vs. Alex White PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 7:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Pat Healy vs. Gleison Tibau Jessamyn Duke vs. Leslie Smith Aljamain Sterling vs. Hugo Viana Yosdenis Cedeno vs. Jerrod Sanders PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 6:30 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Claudia Gadelha vs. Tina Lahdemaki Poll Question Who wins the main event?
  13. Saturday, July 5, 2014 - Mandalay Bay Event Center, Las Vegas, Nevada, USA FIGHT CARD MAIN CARD (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) UFC.TV Pay Per View Link | Start Time in All Regions | How to Watch Chris Weidman vs. Lyoto Machida (UFC Middleweight Championship) Ronda Rousey vs. Alexis Davis (UFC Women's Bantamweight Championship) Matt Mitrione vs. Stefan Struve Uriah Hall vs. Thiago “Marreta” Santos Marcus Brimage vs. Russell Doane PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Alex Caceres vs. Urijah Faber Ildemar Alcantara vs. Kenny Robertson Chris Camozzi vs. Bruno Santos Rob Font vs. George Roop PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Kevin Casey vs. William “Bubba” Bush Guilherme Vasconcelos vs. Luke Zachrich Poll Question Who leaves Las Vegas as the UFC Middleweight Champion?
  14. Saturday, June 28, 2014 - AT&T Center, San Antonio, Texas, USA FIGHT CARD MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Cub Swanson vs. Jeremy Stephens (Main Event) Kelvin Gastelum vs. Nicholas Musoke Andrew Craig vs. Cezar Ferreira Hacran Dias vs. Ricardo Lamas Clint Hester vs. Antonio Braga Neto Joe Ellenberger vs. James Moontasri PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Carlos Diego Ferreira vs. Colton Smith Johnny Bedford vs. Cody Gibson Andy Enz vs. Marcelo Guimaraes Ray Borg vs. Shane Howell PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:30 p.m. ET) Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Anthony Hamilton vs. Oleksiy Oliynyk Poll Question Who Wins the Main Event?
  15. Saturday, June 28, 2014 - Vector Arena, Auckland, New Zealand FIGHT CARD MAIN CARD (UFC Fight Pass, 5:00 a.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Nate Marquardt vs. James Te Huna (Main Event) Soa Palelei vs. Jared Rosholt Hatsu Hioki vs. Charles Oliveira Robert Whittaker vs. Mike Rhodes PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 2:30 a.m. ET) Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Dashon Johnson vs. Jake Matthews Roldan Sangcha-an vs. Richie Vaculik Vik Grujic vs. Chris Indich Claudio Henrique da Silva vs. Neil Magny Ian Entwistle vs. Daniel Hooker Sean O’Connell vs. Gian Villante Poll Question Who wins the main event?
  16. Saturday, June 14, 2014 -Rogers Arena, Vancouver, British Columbia, Canada FIGHT CARD MAIN CARD (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) UFC.TV Pay Per View Link | Start Time in All Regions | How to Watch Demetrious Johnson vs. Ali Bagautinov (UFC Flyweight Championship) Rory MacDonald vs. Tyron Woodley Ryan Bader vs. Rafael Cavalcante Andrei Arlovski vs. Brendan Schaub Ryan Jimmo vs. Ovince St. Preux PRELIMINARY CARD (FX, 8:00 p.m. ET) Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Kiichi Kunimoto vs. Daniel Sarafian Valerie Letourneau vs. Elizabeth Phillips Mike Easton vs. Yves Jabouin Kajan Johnson vs. Tae Hyun Bang PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Roland Delorme vs. Michinori Tanaka Jason Saggo vs. Josh Shockley Poll Question Who are the winners of the top three fights?
  17. Saturday, May 31, 2014 - O2 World Berlin, Berlin, Germany RESULTS Main Card Gegard Mousasi def. Mark Munoz via submission (rear-naked choke) at 3:57 of Round 1 C.B. Dollaway def. Francis Carmont via unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28) Sean Strickland def. Luke Barnatt by Split Dec (28-29, 30-27, 29-28) Niklas Backstrom def. Tom Niinimaki via submission (rear-naked choke) at 4:15 of Round 1 Preliminary Card Nick Hein def. Drew Dober via unanimous decision (29-28, 30-27, 29-28) Magnus Cedenblad def. Krzysztof Jotko via submission (guillotine choke) at 4:59 of Round 2 Iuri Alcantara def. Vaughan Lee via TKO (punches) at 0:25 of Round 1 Maximo Blanco def. Andy Ogle via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28) Magomedov def. Viktor Pesta via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28) Peter Sobotta def. Pawel Pawlak via unanimous decision FIGHT CARD MAIN CARD (UFC Fight Pass, 3:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Mark Munoz vs. Gegard Mousasi Francis Carmont vs. C.B. Dollaway Luke Barnatt vs. Sean Strickland Niklas Backstrom vs. Tom Niinimaki PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 12:30 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Drew Dober vs. Nick Hein Magnus Cedenblad vs. Krzysztof Jotko Iuri Alcantara vs. Vaughan Lee Pawel Pawlak vs. Peter Sobotta Maximo Blanco vs. Andy Ogle Ruslan Magomedov vs. Viktor Pesta Poll Question Who takes the main event?
  18. Saturday, June 7, 2014 - Tingley Coliseum, Albuquerque, New Mexico, USA FIGHT CARD MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Benson Henderson vs. Rustam Khabilov Ross Pearson vs. Diego Sanchez John Dodson vs. John Moraga Rafael dos Anjos vs. Jason High Yves Edwards vs. Piotr Hallmann Bryan Caraway vs. Erik Perez PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Yaotzin Meza vs. Sergio Pettis Lance Benoist vs. Bobby Voelker Scott Jorgensen vs. Danny Martinez Jake Lindsey vs. Jon Tuck PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:30 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Patrick Cummins vs. Roger Narvaez Poll Question Who wins the top three fights?
  19. Saturday, March 15, 2014 - American Airlines Center, Dallas, Texas FIGHT CARD: MAIN CARD (Pay-per-view, 10 p.m. ET) Johny Hendricks vs. Robbie Lawler – UFC Welterweight Championship Carlos Condit vs. Tyron Woodley Myles Jury vs. Diego Sanchez Hector Lombard vs. Jake Shields Nikita Krylov vs. Ovince St. Preux PRELIMINARY CARD (FOX Sports 2, 8 p.m. ET) Kelvin Gastelum vs. Rick Story Jessica Andrade vs. Raquel Pennington Dennis Bermudez vs. Jimy Hettes Alex Garcia vs. Sean Spencer PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 6 p.m. ET) Renee Forte vs. Frank Trevino Will Campuzano vs. Justin Scoggins Robert McDaniel vs. Sean Strickland Daniel Pineda vs. Robert Whiteford ATTENDEES: Fan Events Q&A/Weigh Ins (Q&A: Premium, Ultimate & Elite Fight Club Members, Weigh-Ins: Public) UFC Fight Club Gathering (Premium, Ultimate & Elite Fight Club Members) POLL QUESTION: How Does The Main Event End?
  20. Saturday, May 31, 2014 - Ibirapuera Gymnasium, Sao Paulo, Brazil FIGHT CARD MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Fabio Maldonado vs. Stipe Miocic Antonio Carlos Jr. vs. Vitor Miranda – TUF Brazil 3 Heavyweight Tournament Final Warlley Alves de Andrade vs. Marcio Alexandre Jr. – TUF Brazil 3 Middleweight Tournament Final Demian Maia vs. Alexander Yakovlev Rony Jason vs. Robert Peralta PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) UFC Fight Pass Link (Blackout in Effect) | Start Time in All Regions | How to Watch Rodrigo Damm vs. Rashid Magomedov Ernest Chavez vs. Elias Silverio Paulo Thiago vs. Gasan Umalatov Mark Eddiva vs. Kevin Souza PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 6:30 p.m. ET) UFC Fight Pass Link | Start Time in All Regions | How to Watch Ricardo Abreu vs. Wagner Silva Marcos Rogerio de Lima vs. Richardson Moreira Matt Hobar vs. Pedro Munhoz Poll Question Who takes the main event?
  21. Saturday, May 24, 2014 - MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, USA FIGHT CARD MAIN CARD (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) UFC.TV Pay Per View Link Renan Barao vs. T.J. Dillashaw (UFC Bantamweight Championship) Daniel Cormier vs. Dan Henderson Jake Ellenberger vs. Robbie Lawler Takeya Mizugaki vs. Francisco Rivera James Krause vs. Jamie Varner PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Fight Pass Link (Blackout in Effect) Michael Chiesa vs. Francisco Trinaldo Tony Ferguson vs. Katsunori Kikuno Chico Camus vs. Chris Holdsworth Mitch Clarke vs. Al Iaquinta PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 6:30 p.m. ET) Fight Pass Link Anthony Njokuani vs. Vinc Pichel Aaron Phillips vs. Sam Sicilia Jingliang Li vs. David Michaud Fan Events For Attendees https://www.facebook.com/events/852055991475767/ Countdown to UFC 173 Barao vs. Dillashaw http://www.youtube.com/watch?v=ZtdnNZV52pQ Cormier vs. Henderson http://www.youtube.com/watch?v=VrEc6PWpjgs Lawler vs. Ellenberger http://www.youtube.com/watch?v=cxAD4MNr6RA Weigh-Ins/175 Press Conference UFC 173: International Fight Week On-Sale Press Conference http://www.youtube.com/watch?v=7UBYfpz7HPI UFC 173 Weigh-Ins Poll Question Who are the winners of the top three fights? Final Results:
  22. Saturday, May 10, 2014 - U.S. Bank Arena, Cincinnati, Ohio, USA FIGHT CARD MAIN CARD (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) Matt Brown vs. Erick Silva Lorenz Larkin vs. Constantinos Philippou Daron Cruickshank vs. Erik Koch Neil Magny vs. Tim Means Soa Palelei vs. Ruan Potts Chris Cariaso vs. Louis Smolka PRELIMINARY CARD (FOX Sports 2, 8:00 p.m. ET) Ed Herman vs. Rafael Natal Kyoji Horiguchi vs. Darrell Montague Yan Cabral vs. Zak Cummings Johnny Eduardo vs. Eddie Wineland PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 6:30 p.m. ET) Manny Gamburyan vs. Nik Lentz Justin Salas vs. Ben Wall Anthony Lapsley vs. Albert Tumenov Poll Question Who is victorious in this weekend's main event?
  23. Saturday, April 26, 2014 - Baltimore Arena, Baltimore, Maryland, USA FIGHT CARD: MAIN CARD (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) Champ Jon Jones vs. Glover Teixeira – UFC Light Heavyweight Championship Phil Davis vs. Anthony Johnson Tim Boetsch vs. Luke Rockhold Jim Miller vs. Yancy Medeiros Andre Fili vs. Max Holloway PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Joseph Benavidez vs. Timothy Elliott Takanori Gomi vs. Isaac Vallie-Flagg Bethe Correia vs. Jessamyn Duke Charlie Brenneman vs. Danny Castillo PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 7:30 p.m. ET) Chris Beal vs. Patrick Williams Poll Question: Who walks out the Light Heavyweight Champion?
  24. Saturday, April 19, 2014 - Amway Center, Orlando Florida, USA FIGHT CARD: MAIN CARD (FOX, 8:00 p.m. ET) Travis Browne vs. Fabricio Werdum Liz Carmouche vs. Miesha Tate Edson Barboza vs. Donald Cerrone Yoel Romero vs. Brad Tavares PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 5:00 p.m. ET) Rafael dos Anjos vs. Khabib Nurmagomedov Thiago Alves vs. Seth Baczynski Pat Healy vs. Jorge Masvidal Estevan Payan vs. Alex White Caio Magalhaes vs. Luke Zachrich Jordan Mein vs. Hernani Perpetuo PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 3:30 p.m. ET) Ray Borg vs. Dustin Ortiz Mirsad Bektic vs. Chas Skelly Derrick Lewis vs. Jack May Poll Question: Who moves on to face Cain Velasquez?
  25. Wednesday, April 16, 2014 - Colisee Pepsi, Quebec City, Quebec, Canada FIGHT CARD: MAIN CARD (FOX Sports 1, 7 p.m. ET) Michael Bisping vs. Tim Kennedy Patrick Cote vs. Kyle Noke Elias Theodorou vs. Sheldon Westcott – “TUF Nations” middleweight-tournament final Olivier Aubin-Mercier vs. Chad Laprise – “TUF Nations” welterweight-tournament final Akira Corassani vs. Dustin Poirier PRELIMINARY CARD (FOX Sports 1, 5:00 p.m. ET) K.J. Noons vs. Sam Stout Sarah Kaufman vs. Leslie Smith Ryan Jimmo vs. Sean O’Connell Dustin Kimura vs. George Roop PRELIMINARY CARD (UFC Fight Pass, 3:00 p.m. ET) Mark Bocek vs. Mike De La Torre Vik Grujic vs. Nordine Taleb Chris Indich vs. Richard Walsh Mitch Gagnon vs. Tim Gorman
×
×
  • Create New...