Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'Official Discussion Thread'.



More search options

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Premium Forum
    • Events
    • UFC Fight Club
    • Fights & Fighters
    • Encounters
    • Get Acquainted
    • Outside the UFC
  • Free Forum
    • Message Board Rules
    • Get Acquainted
    • Help
    • UFC
    • Outside the UFC
    • The Ultimate Fighter
    • MMA
    • Feedback
    • Announcements

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Website URL


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Location


Interests

Found 253 results

  1. A New World Champion Finale Friday, December 1, 2017 Las Vegas, Nevada, USA Main Card - 10:00p ET Roxanne Modafferi vs. Nicco Montano Sean O'Malley vs. Terrion Ware Barb Honchak vs. Lauren Murphy Gerald Meerschaert vs. Eric Spicely DeAnna Bennett vs. Melinda Fabian Brett Johns vs. Joe Soto Preliminary Card - 8:00p ET Montana De La Rosa vs. Christina Marks Ryan Janes vs. Andrew Sanchez Karine Gevorgyan vs. Rachael Ostovich Ariel Beck vs. Shana Dobson Early Preliminary Card - 7:30p ET Gillian Robertson vs. Emily Whitmire
  2. Bisping vs. Gastelum Saturday, November 25, 2017 Shanghai, China Main Card - 7:00a ET Michael Bisping vs. Kelvin Gastelum Li Jingliang vs. Zak Ottow Alex Caceres vs. Wang Guan Alex Garcia vs. Muslim Salikhov Preliminary Card - 3:45a ET Zabit Magomedsharipov vs. Sheymon Moraes Bobby Nash vs. Kenan Song Kailin Curran vs. Yan Xiaonan Bharat Khandare vs. Song Yadong Shamil Abdurakhimov vs. Chase Sherman Gina Mazany vs. Yanan Wu Wuliji Buren vs. Rolando Dy Cyril Asker vs. Hu Yaozong
  3. Werdum vs. Tybura Saturday, November 18, 2017 Sydney, Australia Main Card - 10:00p ET Fabricio Werdum vs. Marcin Tybura Jessica-Rose Clark vs. Bec Rawlings Tim Means vs. Belal Muhammad Jake Matthews vs. Bojan Velickovic Daniel Kelly vs. Elias Theodorou Alex Volkanovski vs. Shane Young Preliminary Card - 8:00p ET Ryan Benoit vs. Ashkan Mokhtarian Will Brooks vs. Nik Lentz Anthony Hamilton vs. Adam Wieczorek Damien Brown vs. Frank Camacho Early Preliminary Card - 6:30p ET Alex Chambers vs. Nadia Kassem Jenel Lausa vs. Eric Shelton Rashad Coulter vs. Tai Tuivasa
  4. 217 Bisping vs. St. Pierre Saturday, November 4, 2017 New York, New York, USA Main Card - 10:00p ET Michael Bisping vs. Georges St-Pierre Cody Garbrandt vs. T.J. Dillashaw Joanna Jedrzejczyk vs. Rose Namajunas Jorge Masvidal vs. Stephen Thompson Paulo Borrachinha vs. Johny Hendricks Preliminary Card - 8:00p ET Joseph Duffy vs. James Vick Mark Godbeer vs. Walt Harris Corey Anderson vs. Ovince Saint Preux Randy Brown vs. Mickey Gall Early Preliminary Card - 7:00p ET Curtis Blaydes vs. Aleksei Oleinik Ricardo Ramos vs. Aiemann Zahabi
  5. Pettis vs. Poirier Saturday, November 11, 2017 Norfolk, Virginia, USA Main Card - 10:00p ET Anthony Pettis vs. Dustin Poirier Matt Brown vs. Diego Sanchez Junior Albini vs. Andrei Arlovski Cezar Ferreira vs. Nate Marquardt Raphael Assuncao vs. Matthew Lopez Clay Guida vs. Joe Lauzon Preliminary Card - 8:00p ET John Dodson vs. Marlon Moraes Viviane Pereira vs. Tatiana Suarez Sage Northcutt vs. Michel Quinones Nina Ansaroff vs. Angela Hill Early Preliminary Card - 6:30p ET Court McGee vs. Sean Strickland Jake Collier vs. Marcel Fortuna Karl Roberson vs. Darren Stewart
  6. Machida vs. Brunson Sunday, October 28, 2017 São Paulo, Brasil Main Card - 10:00p ET Lyoto Machida vs. Derek Brunson Colby Covington vs. Demian Maia Rob Font vs. Pedro Munhoz Jim Miller vs. Francisco Trinaldo Jack Hermansson vs. Thiago “Marreta” Santos John Lineker vs. Marlon Vera Preliminary Card - 8:00p ET Niko Price vs. Vicente Luque Hacran Dias vs. Jared Gordon Antonio Carlos Junior vs. Jack Marshman Elizeu Zaleski dos Santos vs. Max Griffin Early Preliminary Card - 7:00p ET Jarred Brooks vs. Deiveson Figueiredo Christian Colombo vs. Marcelo Golm
  7. Cerrone vs. Till Saturday, October 21, 2017 Gdansk, Poland Main Card - 3:00p ET Donald Cerrone vs. Darren Till Jodie Esquibel vs. Karolina Kowalkiewicz Jan Blachowicz vs. Devin Clark Oskar Piechota vs. Jonathan Wilson Preliminary Card - 11:45a ET Nasrat Haqparast vs. Marcin Held Anthony Hamilton vs. Adam Wieczorek Brian Kelleher vs. Damian Stasiak Sam Alvey vs. Ramazan Emeev Andre Fili vs. Artem Lobov Warlley Alves vs. Salim Touahri Aspen Ladd vs. Lina Lansberg Felipe Arantes vs. Josh Emmett
  8. 216 Ferguson vs. Lee Saturday, October 7, 2017 Las Vegas, Nevada, USA Main Card - 10:00p ET Tony Ferguson vs. Kevin Lee Demetrious Johnson vs. Ray Borg Derrick Lewis vs. Fabricio Werdum Mara Romero Borella vs. Kalindra Faria Beneil Dariush vs. Evan Dunham Preliminary Card - 8:00p ET Tom Duquesnoy vs. Cody Stamann Marco Beltran vs. Matt Schnell Bobby Green vs. Lando Vannata Poliana Botelho vs. Pearl Gonzalez Early Preliminary Card - 6:45p ET Mark Godbeer vs. Walt Harris Magomed Bibulatov vs. John Moraga Thales Leites vs. Brad Tavares
  9. Okami vs. Saint Preux Friday, September 22, 2017 Saitama, Japan Main Card - 10:00p ET Yushin Okami vs. Ovince Saint Preux Jessica Andrade vs. Claudia Gadelha Takanori Gomi vs. “Maestro” Dong Hyun Kim Henrique da Silva vs. Gokhan Saki Rolando Dy vs. Teruto Ishihara Jussier Formiga vs. Ulka Sasaki Preliminary Card - 8:00p ET Alex Morono vs. Keita Nakamura Chan-Mi Jeon vs. Syuri Kondo Shinsho Anzaivs. Luke Jumeau Daichi Abe vs. Hyun Gyu Lim
  10. Rockhold vs. Branch Saturday, September 16, 2017 Pittsburgh, Pennsylvania, USA Main Card - 10:00p ET Luke Rockhold vs. David Branch Alex Reyes vs. Mike Perry Hector Lombard vs. Anthony Smith Gregor Gillespie vs. Jason Gonzalez Sergio Moraes vs. Kamaru Usman Justin Ledet vs. Azunna Anyanwu Preliminary Card - 8:00p ET Tony Martin vs. Olivier Aubin-Mercier Anthony Hamilton vs. Daniel Spitz Uriah Hall vs. Krzysztof Jotko Gilbert Burns vs. Jason Saggo
  11. 215 Nunes vs. Shevchenko 2 Saturday, September 9, 2017 Edmonton, Alberta, Canada Main Card - 10:00p ET Amanda Nunes vs. Valentina Shevchenko Rafael dos Anjos vs. Neil Magny Henry Cejudo vs. Wilson Reis Ilir Latifi vs. Tyson Pedro Gilbert Melendez vs. Jeremy Stephens Preliminary Card - 8:00p ET Sara McMann vs. Ketlen Vieira Ashlee Evans-Smith vs. Sarah Moras Rick Glenn vs. Gavin Tucker Mitch Clarke vs. Alex White Early Preliminary Card - 7:00p ET Arjan Bhullar vs. Luis Henrique Kajan Johnson vs. Adriano Martins
  12. Struve vs. Volkov Saturday, September 2, 2017 Rotterdam, Netherlands Main Card - 3:00p ET Stefan Struve vs. Alexander Volkov Siyar Bahadurzada vs. Rob Wilkinson Marion Reneau vs. Talita De Oliveira Bryan Barberena vs. Leon Edwards Preliminary Card - 11:45a ET Darren Till vs. Bojan Velickovic Felipe Silva vs. Mairbek Taisumov Mads Burnell vs. Michel Prazeres Desmond Green vs. Rustam Khabilov Francimar Barroso vs. Aleksandar Rakic Zabit Magomedsharipov vs. Mike Santiago Abdul-Kerim Edilov vs. Bojan Mihajlovic Thibault Gouti vs. Andrew Holbrook
  13. Pettis vs. Moreno Saturday, August 5, 2017 Mexico City, Mexico Main Card - 10:00p ET Sergio Pettis vs. Brandon Moreno Alexa Grasso vs. Randa Markos Alan Jouban vs. Niko Price Humberto Bandenay vs. Martin Bravo Sam Alvey vs. Rashad Evans Alejandro Perez vs. Andre Soukhamthath Preliminary Card - 8:00p ET Jack Hermansson vs. Brad Scott Dustin Ortiz vs. Hector Sandoval Henry Briones vs. Rani Yahya Jose Quinonez vs. Diego Rivas Early Preliminary Card - 7:00p ET Joseph Morales vs. Roberto Sanchez Alvaro Herrera vs. Jordan Rinaldi
  14. 214 Cormier vs. Jones II Saturday, July 29, 2017 Anaheim, California, USA Main Card - 10:00p ET Daniel Cormier vs. Jon Jones Tyron Woodley vs. Demian Maia Cristiane Justino vs. Tonya Evinger Donald Cerrone vs. Robbie Lawler Jimi Manuwa vs. Volkan Oezdemir Preliminary Card - 8:00p ET Jason Knight vs. Ricardo Lamas Renan Barao vs. Aljamain Sterling Renato Moicano vs. Brian Ortega Andre Fili vs. Calvin Kattar Early Preliminary Card - 6:30p ET Alexandra Albu vs. Kailin Curran Jarred Brooks vs. Eric Shelton Josh Burkman vs. Drew Dober
  15. Weidman vs. Gastelum Saturday, July 22, 2016 Long Island, New York, USA Main Card - 8:00p ET Chris Weidman vs. Kelvin Gastelum Dennis Bermudez vs. Darren Elkins Patrick Cummins vs. Gian Villante Thomas Almeida vs. Jimmie Rivera Preliminary Card - 6:00p ET Lyman Good vs. Elizeu Zaleski dos Santos Eryk Anders vs. Rafael Natal Ryan LaFlare vs. Alex Oliveira Chase Sherman vs. Damian Grabowski Early Preliminary Card - 4:00p ET Kyle Bochniak vs. Jeremy Kennedy Brian Kelleher vs. Marlon Vera Junior Albini vs. Timothy Johnson Shane Burgos vs. Godofredo Pepey Frankie Perez vs. Chris Wade
  16. Nelson vs. Ponzinibbio Sunday, July 16, 2017 Glasgow, Scotland Main Card - 3:00p ET Gunnar Nelson vs. Santiago Ponzinibbio Joanne Calderwood vs. Cynthia Calvillo Paul Felder vs. Stevie Ray Ryan Janes vs. Jack Marshman Paul Craig vs. Khalil Rountree James Mulheron vs. Justin Willis Preliminary Card - 1:00p ET Bobby Nash vs. Danny Roberts Alexandre Pantoja vs. Neil Seery Galore Bofando vs. Charlie Ward Danny Henry vs. Daniel Teymur Early Preliminary Card - 12:00p ET Brett Johns vs. Albert Morales Amanda Lemos vs. Leslie Smith
  17. Team Garbrandt vs. Team Dillashaw Finale Friday, July 7, 2017 Las Vegas, Nevada, USA Main Card - 9:00p ET Michael Johnson vs. Justin Gaethje Dhiego Lima vs. Jesse Taylor Marc Diakiese vs. Drakkar Klose Jared Cannonier vs. Nick Roehrick Brad Tavares vs. Elias Theodorou Marcel Fortuna vs. Jordan Johnson Preliminary Card - 7:00p ET Tom Galicchio vs. James Krause Angela Hill vs. Ashley Yoder C.B. Dollaway vs. Ed Herman Jessica Eye vs. Aspen Ladd Early Preliminary Card - 6:00p ET Teruto Ishihara vs. Gray Maynard Juliana Lima vs. Tecia Torres
  18. 213 Whittaker vs. Romero Saturday, July 8, 2017 Las Vegas, Nevada, USA Main Card - 10:00p ET Yoel Romero vs. Robert Whittaker Curtis Blaydes vs. Daniel Omielanczuk Alistair Overeem vs. Fabricio Werdum Jim Miller vs. Anthony Pettis Rob Font vs. Douglas Silva de Andrade Preliminary Card - 8:00p ET Travis Browne vs. Aleksei Oleinik Brian Camozzi vs. Chad Laprise Gerald Meerschaert vs. Thiago “Marreta” Santos Jordan Mein vs. Belal Muhammad Early Preliminary Card - 7:00p ET Cody Stamann vs. Terrion Ware James Bochnovic vs. Trevin Giles
  19. Chiesa vs. Lee Sunday, June 25, 2017 Oklahoma City, Oklahoma, USA Main Card - 9:00p ET Michael Chiesa vs. Kevin Lee Tim Boetsch vs. Johny Hendricks Felice Herrig vs. Justine Kish Joachim Christensen vs. Dominick Reyes Alex Garcia vs. Tim Means B.J. Penn vs. Dennis Siver Preliminary Card - 7:00p ET Clay Guida vs. Erik Koch Vitor Miranda vs. Marvin Vettori Carla Esparza vs. Maryna Moroz Darrell Horcher vs. Devin Powell Early Preliminary Card - 5:30p ET Jared Gordon vs. Michel Quinones Johnny Case vs. Tony Martin Jeremy Kimball vs. Josh Stansbury
  20. Holm vs. Correia Saturday, June 17, 2017 Kallang, Singapore Main Card - 8:00a ET Holly Holm vs. Bethe Correia Andrei Arlovski vs. Marcin Tybura Colby Covington vs. Dong Hyun Kim Rafael dos Anjos vs. Tarec Saffiedine Preliminary Card - 4:30a ET Takanori Gomi vs. Jon Tuck Cyril Asker vs. Walt Harris Ulka Sasaki vs. Justin Scoggins Frank Camacho vs. Li Jingliang Russell Doane vs. Kwan Ho Kwak Carls John de Tomas vs. Naoki Inoue Ji Yeon Kim vs. Lucie Pudilova Alex Caceres vs. Rolando Gabriel
  21. Hunt vs. Lewis Saturday, June 10, 2017 Auckland, New Zealand Main Card - 10:00p ET Derrick Lewis vs. Mark Hunt Derek Brunson vs. Daniel Kelly Dan Hooker vs. Ross Pearson Ion Cutelaba vs. Henrique da Silva Tim Elliott vs. Ben Nguyen Mizuto Hirota vs. Alex Volkanovski Preliminary Card - 8:00p ET Damien Brown vs. Vinc Pichel Luke Jumeau vs. Dominique Steele Ashkan Mokhtarian vs. John Moraga Kiichi Kunimoto vs. Zak Ottow Early Preliminary Card - 7:00p ET J.J. Aldrich vs. Chan-Mi Jeon Thibault Gouti vs. “Maestro” Dong Hyun Kim
  22. Manuwa vs. Anderson Saturday, March 18, 2017 London, England Main Card UFC Fight Pass - 5:00p ET Jimi Manuwa vs. Corey Anderson Alan Jouban vs. Gunnar Nelson Brad Pickett vs. Marlon Vera Arnold Allen vs. Makwan Amirkhani Preliminary Card UFC Fight Pass - 1:30p ET Joseph Duffy vs. Reza Madadi Francimar Barroso vs. Darren Stewart Timothy Johnson vs. Daniel Omielanczuk Marc Diakiese vs. Teemu Packalen Leon Edwards vs. Vicente Luque Scott Askham vs. Brad Scott Lina Lansberg vs. Lucie Pudilova
  23. 212 Aldo vs. Holloway Saturday, June 3, 2017 Rio de Janeiro, Brazil Main Card - 10:00p ET Jose Aldo vs. Max Holloway Claudia Gadelha vs. Karolina Kowalkiewicz Vitor Belfort vs. Nate Marquardt Paulo Borrachinha vs. Oluwale Bamgbose Yancy Medeiros vs. Erick Silva Preliminary Card - 8:00p ET Raphael Assuncao vs. Marlon Moraes Antonio Carlos Junior vs. Eric Spicely Johnny Eduardo vs. Matthew Lopez Iuri Alcantara vs. Brian Kelleher Early Preliminary Card - 6:30p ET Jamie Moyle vs. Viviane Pereira Luan Chagas vs. Jim Wallhead Marco Beltran vs. Deiveson Alcantra
  24. Gustafsson vs. Teixeira Sunday, May 28, 2017 Stockholm, Sweden Main Card FS1 - 1:00p ET Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira Misha Cirkunov vs. Volkan Oezdemir Ben Saunders vs. Peter Sobotta Omari Akhmedov vs. Abdul Razak Alhassan Oliver Enkamp vs. Nordine Taleb Jack Hermansson vs. Alex Nicholson Preliminary Card FS1 - 11:00a ET Pedro Munhoz vs. Damian Stasiak Chris Camozzi vs. Trevor Smith Reza Madadi vs. Joaquim Silva Nico Musoke vs. Bojan Velickovic Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 10:00a ET Jessin Ayari vs. Darren Till Damir Hadzovic vs. Marcin Held
  25. 211 Miocic vs. Dos Santos II Saturday, May 13, 2017 Dallas, Texas, USA Main Card Pay Per View - 10:00p ET Stipe Miocic vs. Junior Dos Santos Joanna Jedrzejczyk vs. Jessica Andrade Demian Maia vs. Jorge Masvidal Frankie Edgar vs. Yair Rodriguez David Branch vs. Krzysztof Jotko Preliminary Card FX - 8:00p ET Eddie Alvarez vs. Dustin Poirier Jason Knight vs. Chas Skelly Rashad Coulter vs. Chase Sherman Marco Polo Reyes vs. James Vick Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 6:30p ET Jessica Aguilar vs. Cortney Casey Enrique Barzola vs. Gabriel Benitez Gadzhimurad Antigulov vs. Joachim Christensen
×
×
  • Create New...