Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'Official Discussion Thread'.



More search options

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Premium Forum
    • Events
    • UFC Fight Club
    • Fights & Fighters
    • Encounters
    • Get Acquainted
    • Outside the UFC
  • Free Forum
    • Message Board Rules
    • Get Acquainted
    • Help
    • UFC
    • Outside the UFC
    • The Ultimate Fighter
    • MMA
    • Feedback
    • Announcements

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Website URL


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Location


Interests

Found 253 results

  1. Swanson vs. Lobov Saturday, April 22, 2017 Nashville, Tennessee, USA Main Card FS1 - 10:00p ET Artem Lobov vs. Cub Swanson Al Iaquinta vs. Diego Sanchez Marcos Rogerio de Lima vs. Ovince Saint Preux John Dodson vs. Eddie Wineland Joe Lauzon vs. Stevie Ray Jake Ellenberger vs. Mike Perry Preliminary Card FS2 - 8:00p ET Sam Alvey vs. Thales Leites Brandon Moreno vs. Dustin Ortiz Scott Holtzman vs. Michael McBride Jessica Penne vs. Danielle Taylor Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 6:30p ET Bryan Barberena vs. Joe Proctor Cindy Dandois vs. Alexis Davis Hector Sandoval vs. Matt Schnell
  2. Johnson vs. Reis Saturday, April 15, 2016 Kansas City, Missouri, USA Main Card FOX - 8:00p ET Demetrious Johnson vs. Wilson Reis Rose Namajunas vs. Michelle Waterson Ronaldo Souza vs. Robert Whittaker Renato Moicano vs. Jeremy Stephens Preliminary Card FOX - 6:00p ET Roy Nelson vs. Alexander Volkov Tom Duquesnoy vs. Patrick Williams Bobby Green vs. Rashid Magomedov Tim Elliott vs. Louis Smolka Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 4:30p ET Devin Clark vs. Jake Collier Andrew Sanchez vs. Anthony Smith Augusto Mendes vs. Aljamain Sterling Nathan Coy vs. Zak Cummings Ashlee Evans-Smith vs. Ketlen Vieira
  3. Main Card (PPV) 10:00PM/ET Light Heavyweight - Daniel Cormier © vs. Anthony Johnson Middleweight - Chris Weidman vs. Gegard Mousasi Women's Strawweight - Cynthia Calvillo vs. Pearl Gonzalez Welterweight - Thiago Alves vs. Patrick Côté Lightweight - Will Brooks vs. Charles Oliveira Preliminary Card (Fox Sports 1) 8:00PM/ET Featherweight - Myles Jury vs. Mike De La Torre Welterweight - Kamaru Usman vs. Sean Strickland Featherweight - Charles Rosa vs. Shane Burgos Light Heavyweight - Patrick Cummins vs. Jan Błachowicz Preliminary Card (UFC Fight Pass) 6:15PM/ET Lightweight - Gregor Gillespie vs. Andrew Holbrook Lightweight - Josh Emmett vs. Desmond Green Women's - Bantamweight Katlyn Chookagian vs. Irene Aldana Flyweight - Jenel Lausa vs. Magomed Bibulatov
  4. Belfort vs. Gastelum Saturday, March 11, 2017 Fortaleza, Ceara, Brazil Main Card FS1 - 10:00p ET Vitor Belfort vs. Kelvin Gastelum Mauricio Rua vs. Gian Villante Edson Barboza vs. Beneil Dariush Ray Borg vs. Jussier Formiga Bethe Correia vs. Marion Reneau Tim Means vs. Alex Oliveira Preliminary Card FS1 - 8:00p ET Kevin Lee vs. Francisco Trinaldo Sergio Moraes vs. Davi Ramos Joe Soto vs. Rani Yahya Josh Burkman vs. Michel Prazeres Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 7:00p ET Rony Jason vs. Jeremy Kennedy Paulo Borrachinha vs. Garreth McLellan
  5. 209 Woodley vs. Thompson II Saturday, March 4, 2017 Las Vegas, Nevada, USA Main Card Pay Per View - 10:00p ET Tyron Woodley vs. Stephen Thompson Rashad Evans vs. Daniel Kelly David Teymur vs. Lando Vannata Cynthia Calvillo vs. Amanda Cooper Mark Hunt vs. Alistair Overeem Preliminary Card FS1 - 8:00p ET Luis Henrique vs. Marcin Tybura Mirsad Bektic vs. Darren Elkins Iuri Alcantara vs. Luke Sanders Mark Godbeer vs. Daniel Spitz Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 7:00p ET Paul Craig vs. Tyson Pedro Albert Morales vs. Andre Soukhamthath
  6. Browne vs. Lewis Sunday, February 19, 2017 Halifax, Nova Scotia, Canada Main Card FS1 - 9:00p ET Travis Browne vs. Derrick Lewis Johny Hendricks vs. Hector Lombard Sam Sicilia vs. Gavin Tucker Cezar Ferreira vs. Elias Theodorou Gina Mazany vs. Sara McMann Paul Felder vs. Alessandro Ricci Preliminary Card FS1 - 7:00p ET Santiago Ponzinibbio vs. Nordine Taleb Carla Esparza vs. Randa Markos Reginaldo Vieira vs. Aiemann Zahabi Jack Marshman vs. Thiago “Marreta” Santos Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 6:30p ET Ryan Janes vs. Gerald Meerschaert
  7. 208 Holm vs. De Randamie Saturday, February 11, 2017 Brooklyn, New York, USA Main Card Pay Per View - 10:00p ET Holly Holm vs. Germaine de Randamie Derek Brunson vs. Anderson Silva Tim Boetsch vs. Ronaldo Souza Jared Cannonier vs. Glover Teixeira Jim Miller vs. Dustin Poirier Preliminary Card FS1 - 8:00p ET Randy Brown vs. Belal Muhammad Wilson Reis vs. Ulka Sasaki Nik Lentz vs. Islam Makhachev Rick Glenn vs. Phillipe Nover Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 7:30p ET Roan Carneiro vs. Ryan LaFlare
  8. Jung vs. Bermudez Saturday, February 4, 2017 Houston, Texas, USA Main Card FS1 - 10:00p ET Dennis Bermudez vs. Chan Sung Jung Alexa Grasso vs. Felice Herrig Abel Trujillo vs. James Vick Volkan Oezdemir vs. Ovince Saint Preux Marcel Fortuna vs. Anthony Hamilton Jessica Andrade vs. Angela Hill Preliminary Card FS1 - 8:00p ET Curtis Blaydes vs. Adam Milstead Chris Gruetzemacher vs. Chas Skelly Ricardo Lucas Ramos vs. Michinori Tanaka Bec Rawlings vs. Tecia Torres Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 7:00p ET Alex Morono vs. Niko Price Daniel Jolly vs. Khalil Rountree
  9. Shevchenko vs. Pena Saturday, January 28, 2016 Denver, Colorado, USA Main Card FOX - 8:00p ET Valentina Shevchenko vs. Julianna Pena Donald Cerrone vs. Jorge Masvidal Andrei Arlovski vs. Francis Ngannou Alex Caceres vs. Jason Knight Preliminary Card FS1 - 5:00p ET Sam Alvey vs. Nate Marquardt Raphael Assuncao vs. Aljamain Sterling Li Jingliang vs. Bobby Nash Luis Henrique da Silva vs. Jordan Johnson Alessio Di Chirico vs. Eric Spicely Jeremy Kimball vs. Marcos Rogerio de Lima Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 4:00p ET Alexandre Pantoja vs. Eric Shelton J.C. Cottrell vs. Jason Gonzalez
  10. Penn vs. Rodriguez Sunday, January 15, 2016 Phoenix, Arizona, USA Main Card FS1 - 10:00p ET Yair Rodriguez vs. B.J. Penn Marcin Held vs. Joe Lauzon Court McGee vs. Ben Saunders John Moraga vs. Sergio Pettis Preliminary Card FS1 - 8:00p ET Augusto Mendes vs. Frankie Saenz Aleksei Oleinik vs. Viktor Pesta Tony Martin vs. Alex White Drakkar Klose vs. Devin Powell Early Preliminary Card UFC Fight Pass - 6:15p ET Nina Ansaroff vs. Jocelyn Jones-Lybarger Walt Harris vs. Chase Sherman Joachim Christensen vs. Bojan Mihajlovic Cyril Asker vs. Dmitrii Smoliakov
  11. 207 Nunes vs. Rousey Friday, December 30, 2016 Las Vegas, Nevada, USA Main Card (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) Amanda Nunes vs. Ronda Rousey Dominick Cruz vs. Cody Garbrandt T.J. Dillashaw vs. John Lineker Dong Hyun Kim vs. Tarec Saffiedine Ray Borg vs. Louis Smolka Preliminary Card (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Johny Hendricks vs. Neil Magny Antonio Carlos Junior vs. Marvin Vettori Alex Garcia vs. Mike Pyle Niko Price vs. Brandon Thatch Early Preliminary Card (UFC Fight Pass, 7:30 p.m. ET) Tim Means vs. Alex Oliveira
  12. Saturday, December 17, 2016 Sacramento, California, USA Main Card (FOX - 8:00p ET) Paige VanZant vs. Michelle Waterson Mickey Gall vs. Sage Northcutt Urijah Faber vs. Brad Pickett Alan Jouban vs. Mike Perry Preliminary Card (FS1 - 5:00p ET) Paul Craig vs. Luis Henrique da Silva Mizuto Hirota vs. Cole Miller Bryan Barberena vs. Colby Covington James Moontasri vs. Alex Morono Josh Emmett vs. Scott Holtzman Irene Aldana vs. Leslie Smith Early Preliminary Card (UFC Fight Pass - 3:30p ET) Takeya Mizugaki vs. Eddie Wineland Hector Sandoval vs. Fredy Serrano Sultan Aliev vs. Bojan Velickovic
  13. 206 Pettis vs. Holloway Saturday, December 10, 2016 Toronto, Ontario, Canada Main Card (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) Max Holloway vs. Anthony Pettis Matt Brown vs. Donald Cerrone Dooho Choi vs. Cub Swanson Kelvin Gastelum vs. Tim Kennedy Emil Meek vs. Jordan Mein Preliminary Card (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Misha Cirkunov vs. Nikita Krylov Olivier Aubin-Mercier vs. Drew Dober Valerie Letourneau vs. Viviane Pereira Mitch Gagnon vs. Matthew Lopez Early Preliminary Card (UFC Fight Pass, 6:30 p.m. ET) John Makdessi vs. Lando Vannata Rustam Khabilov vs. Jason Saggo Zach Makovsky vs. Dustin Ortiz
  14. Friday, December 9, 2016 Albany, New York, USA Main Card (UFC Fight Pass - 9:00p ET) Derrick Lewis vs. Shamil Abdurakhimov Anthony Hamilton vs. Francis Ngannou Corey Anderson vs. Sean O’Connell Saparbek Safarov vs. Gian Villante Preliminary Card (UFC Fight Pass - 5:45p ET) Justine Kish vs. Ashley Yoder Randy Brown vs. Brian Camozzi Joe Gigliotti vs. Gerald Meerschaert Andrew Sanchez vs. Trevor Smith Shane Burgos vs. Tiago Trator Marc Diakiese vs. Frankie Perez Keith Berish vs. Ryan Janes J.J. Aldrich vs. Juliana Lima
  15. Tournament of Champions Finale Saturday, December 3, 2016 Las Vegas, Nevada, USA Main Card (FOX Sports 1, 10:00 p.m. ET) Demetrious Johnson vs. Tim Elliott Joseph Benavidez vs. Henry Cejudo Jake Ellenberger vs. Jorge Masvidal Jared Cannonier vs. Ion Cutelaba Alexis Davis vs. Sara McMann Ryan Benoit vs. Brandon Moreno Preliminary Card (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Ryan Hall vs. Gray Maynard Rob Font vs. Matt Schnell Kailin Curran vs. Jamie Moyle Devin Clark vs. Josh Stansbury Early Preliminary Card (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) Elvis Mutapcic vs. Anthony Smith “Maestro” Dong Hyun Kim vs. Brendan O’Reilly
  16. Saturday, November 26, 2016 Melbourne, Victoria, Australia Main Card (FS1 - 10:00p ET) Derek Brunson vs. Robert Whittaker Andrew Holbrook vs. Jake Matthews Omari Akhmedov vs. Kyle Noke Yusuke Kasuya vs. Alex Volkanovski Chris Camozzi vs. Daniel Kelly Damien Brown vs. Jon Tuck Preliminary Card (FS1 - 8:00p ET) Jonathan Meunier vs. Richard Walsh Geane Herrera vs. Ben Nguyen Dan Hooker vs. Jason Knight Jenel Lausa vs. Yao Zhikui Early Preliminary Card (UFC Fight Pass - 6:30p ET) Seo Hee Ham vs. Danielle Taylor Tyson Pedro vs. Khalil Rountree Ning Guangyou vs. Marlon Vera
  17. Saturday, November 19, 2016 São Paulo, Brazil Main Card (FS1 - 9:00p ET) Ryan Bader vs. Antonio Rogerio Nogueira Thomas Almeida vs. Albert Morales Cortney Casey vs. Claudia Gadelha Krzysztof Jotko vs. Thales Leites Warlley Alves vs. Kamaru Usman Sergio Moraes vs. Zak Ottow Preliminary Card (FS1 - 7:00p ET) Cezar Ferreira vs. Jack Hermansson Gadzhimurad Antigulov vs. Marcos Rogerio de Lima Johnny Eduardo vs. Manny Gamburyan Christian Colombo vs. Luis Henrique Early Preliminary Card (UFC Fight Pass - 6:00p ET) Pedro Munhoz vs. Justin Scoggins Francimar Barroso vs. Darren Stuart
  18. Saturday, November 19, 2016 Belfast, Northern Ireland Main Card (UFC Fight Pass - 4:00p ET) Uriah Hall vs. Gegard Mousasi Stevie Ray vs. Ross Pearson Timothy Johnson vs. Alexander Volkov Teruto Ishihara vs. Artem Lobov Preliminary Card (UFC Fight Pass - 12:15p ET) Magnus Cedenblad vs. Jack Marshman Ali Bagautinov vs. Kyoji Horiguchi Kevin Lee vs. Magomed Mustafaev Amanda Cooper vs. Anna Elmose Mark Godbeer vs. Justin Ledet Zak Cummings vs. Alexander Yakovlev Milana Dudieva vs. Marion Reneau Brett Johns vs. Kwan Ho Kwak Abdul Razak Alhassan vs. Charlie Ward
  19. 205 Alvarez vs. McGregor Saturday, November 12, 2016 New York, New York, USA Main Card (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) Eddie Alvarez vs. Conor McGregor Tyron Woodley vs. Stephen Thompson Joanna Jędrzejczyk vs. Karolina Kowalkiewicz Yoel Romero vs. Chris Weidman Raquel Pennington vs. Miesha Tate Preliminary Card (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Frankie Edgar vs. Jeremy Stephens Michael Johnson vs. Khabib Nurmagomedov Tim Boetsch vs. Rafael Natal Vicente Luque vs. Belal Muhammad Early Preliminary Card (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) Thiago Alves vs. Jim Miller Liz Carmouche vs. Katlyn Chookagian
  20. Saturday, November 5, 2016 Mexico City, Mexico Main Card (FS1 - 10:00p ET) Rafael dos Anjos vs. Tony Ferguson Marcin Held vs. Diego Sanchez Ricardo Lamas vs. Charles Oliveira Martin Bravo vs. Claudio Puelles (Ultimate Fighter: Latin America 3 Lightweight Tournament Finale) Beneil Dariush vs. Rashid Magomedov Heather Jo Clark vs. Alexa Grasso Preliminary Card (FS1 - 8:00p ET) Felipe Arantes vs. Erik Perez Marco Beltran vs. Joe Soto Max Griffin vs. Erick Montano Henry Briones vs. Douglas Silva de Andrade Early Preliminary Card (UFC Fight Pass - 6:30p ET) Sam Alvey vs. Alex Nicholson Marco Polo Reyes vs. Jason Novelli Chris Avila vs. Enrique Barzola
  21. 204 Bisping vs. Henderson 2 Saturday, October 8, 2016 Manchester, England Main Card (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) Michael Bisping vs. Dan Henderson Vitor Belfort vs. Gegard Mousasi Jimi Manuwa vs. Ovince Saint Preux Daniel Omielanczuk vs. Stefan Struve Mirsad Bektic vs. Russell Doane Preliminary Card (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Iuri Alcantara vs. Brad Pickett Davey Grant vs. Damian Stasiak Leon Edwards vs. Albert Tumenov Marc Diakiese vs. Lukasz Sajewski Early Preliminary Card (UFC Fight Pass, 7:00 p.m. ET) Mike Perry vs. Danny Roberts Adriano Martins vs. Leonardo Santos
  22. Saturday, October 1, 2016 Portland, Oregon, USA Main Card (FS1 - 11:00p ET) John Lineker vs. John Dodson Will Brooks vs. Alex Oliveira Josh Burkman vs. Zak Ottow Brandon Moreno vs. Louis Smolka Preliminary Card (FS2 - 9:00p ET) Joachim Christensen vs. Luis Henrique da Silva Hacran Dias vs. Andre Fili Shamil Abdurakhimov vs. Walt Harris Keita Nakamura vs. Elizeu Zaleski dos Santos Early Preliminary Card (UFC Fight Pass - 7:15p ET) Nate Marquardt vs. Tamdan McCrory Ion Cutelaba vs. Jonathan Wilson Curtis Blaydes vs. Cody East Kelly Faszholz vs. Ketlen Vieira
  23. Saturday, September 24, 2016 Brasilia, Brazil Main Card (FOX Sports 1 - 10:00p ET) Cristiane Justino vs. Lina Lansberg Renan Barao vs. Phillipe Nover Roy Nelson vs. Antonio Silva Paul Felder vs. Francisco Trinaldo Thiago “Marreta” Santos vs. Eric Spicely Mike De La Torre vs. Godofredo Pepey Main Card (FOX Sports 1 - 8:00p ET) Gilbert Burns vs. Michel Prazeres Michinori Tanaka vs. Rani Yahya Jussier Formiga vs. Dustin Ortiz Luan Chagas vs. Erick Silva Preliminary Card (UFC Fight Pass - 6:30p ET) Alan Patrick vs. Stevie Ray Vicente Luque vs. Hector Urbina Glaico Franca vs. Gregor Gillespie
  24. Saturday, September 17, 2016 Hidalgo, Texas, USA Main Card (FOX Sports 1 - 10:00p ET) Michael Johnson vs. Dustin Poirier Derek Brunson vs. Uriah Hall Evan Dunham vs. Rick Glenn Albert Morales vs. Alejandro Perez Roan Carneiro vs. Kenny Robertson Islam Makhachev vs. Chris Wade Main Card (FOX Sports 1 - 8:00p ET) Gabriel Benitez vs. Sam Sicilia Augusto Montano vs. Belal Muhammad Antonio Carlos Junior vs. Leonardo Augusto Leleco Joey Gomez vs. Jose Quinonez Preliminary Card (UFC Fight Pass - 7:00p ET) Randy Brown vs. Erick Montano Maximo Blanco vs. Chas Skelly
  25. 203 Miocic vs. Overeem Saturday, September 10, 2016 Cleveland, Ohio, USA Main Card (Pay Per View, 10:00 p.m. ET) Stipe Miocic vs. Alistair Overeem Travis Browne vs. Fabricio Werdum Mickey Gall vs. CM Punk Urijah Faber vs. Jimmie Rivera Jessica Andrade vs. Joanne Calderwood Preliminary Card (FOX Sports 1, 8:00 p.m. ET) Bethe Correia vs. Jessica Eye Caio Magalhaes vs. Brad Tavares Nik Lentz vs. Michael McBride Drew Dober vs. Jason Gonzalez Early Preliminary Card (UFC Fight Pass, 7:30 p.m. ET) Yancy Medeiros vs. Sean Spencer
×
×
  • Create New...